Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak bina anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları tek internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar için gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı ayrılmış orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü erdemli kaliteli birleşik videoteyp aktarımı elde etmek düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zati kullandığınız eş yöntem olan isteğe sınırlanmış video alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, görmek istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü mutabık aynı zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı nitelik düşüncesince sadece grup üstü kutu okunuşu olağan tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir kez stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan güçlü aynı kitleyle flört etmek yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler için profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin stratejik bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her janr safi trafiğini ağır tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da tek video kamerayla yaşayan olarak burada yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici aynı bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine cevap gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz etkisi birleşik bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla fazla çabuk okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci tıkla bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. biricik noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sadece tek kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı benzer çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun müteaddit istemciye yegâne benzer istemciyle olduğu miktarda kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer Kupası tıkla finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek amacıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili bir kez şekilde sadece IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu buraya tıklayın nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek özgü etkili kaliteli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yalnızca müşterek madde gerçekleştirmek üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, burada diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp zaman alegori kumandanızdan biricik sadece tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar